(K menu) Leccos

Poslání a cíle

Klub Zvonice nabízí dětem a mládeži od 6 do 20 let prostor pro trávení volného času, podporu jejich aktivit a pomoc v obtížných životních situacích.

Poslání NZDM Klub Zvonice:
Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Zvonice, registrovaný poskytovatel sociální služby, nabízí dětem a mládeži ve věku od 6 do 20 let z Českého Brodu a okolí, kteří nemohou, nechtějí nebo neumí využívat jiné aktivity, program služeb, zaměřený na volný čas, vzdělávání a poradenství ve vztazích a jiných osobních záležitostech. Tyto služby podporují jejich začlenění mezi ostatní vrstevníky.

Cíle NZDM Klub Zvonice:

• zlepšit kvalitu života cílové skupiny
  • aktivizovat tvůrčí potenciál cílové skupiny, asistovat při realizaci svépomocných aktivit vycházejících z nápadů cílové skupiny, rozšiřovat životní příležitosti klientů (umožnit jim okusit zážitky, které by jinak nezažili, rozšířit zkušenosti a pozitivní dovednosti)
  • nízkoprahovým způsobem poskytovat potřebným dětem a mládeži sociální pomoc a asistenci, zprostředkovat řešení problémů, které hrozí z vyhrocení různých společenských konfliktů
  • předcházet/ome­zit/zabránit sociálně patologických jevům, které se v rámci cílové skupiny vyskytují
  • zmírnit nebezpečí vyplývající z komplikovaných životních událostí (rozpad rodiny, nové partnerské vztahy rodičů, časté stěhování, školní problémy), konfliktních společenských situací (delikventní činnost) a negativních zkušeností (zanedbávání a týrání v dětství, sexuální zneužívání, návykové látky)

Služby poskytované NZDM Klub Zvonice (dle Zák. 108/2006 Sb. o sociálních službách):

• výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti
  • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
  • sociálně terapeutické činnosti
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních
  • záležitostí

Služby jsou poskytovány zdarma a anonymně.

Cílová skupina:

• neorganizované děti a mládež ve věku 6 až 20 let, které se pohybují v lokalitě města Český Brod a okolí, jejichž vývoj by mohly ohrozit nebo ohrožují:

o komplikované životní události: rozpad rodiny, nové partnerské vztahy rodičů, časté
o stěhování, školní problémy
o konfliktní společenské situace: delikventní činnost, generační konflikty, konflikty v lokalitě
o negativní zkušenosti: konflikty ve vrstevnických skupinách, zneužívání, návykové látky,
o problémy spojené s dospíváním

Principy poskytovaných služeb:
Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Zvonice se hlásí k těmto základním principům:

• poskytování služeb dle etického kodexu sociální práce
  • dodržování práv klientů
  • respektování volby klientů
  • individuální přístup ke každému klientovi
  • zapojení klientů do tvorby obsahu i formy služby
  • flexibilita služby dle potřeb klientů
  • fungování služby dle standardů NZDM

Pracovníci NZDM Klub Zvonice se řídí Etickým kodexem NZDM Klub Zvonice, jehož základem je Etický kodex sociálních pracovníků ČR.

stredocech logompsv-c-sm cb_znak_mesta_bez_pozadi

NZDM Klub Zvonice nabízí dětem a mládeži od 6 do 20 let prostor pro trávení volného času, podporu jejich aktivit a pomoc v obtížných životních situacích.

v NZDM Klub Zvonice Poděbrady!!!

Poděbradské plackování

Přijďte si vyrobit vlastní placky v úterý 31. října!!!

Více novinek

« Říj