(K menu) Leccos

VÍKEND II. – vzdělávací akce pro pěstouny

28. – 29. 5. 2016
dscn4851 Pen­sion Dalmo, Sedlec – Prčice

Poslední květnový víkend jsme za slunečného počasí a v příjemném prostředí penzionu Dalmo v Sedleci-Prčicích sešli s pěstounskými rodinami. Třináct pěstounů z různých koutů naší republiky se rozhodlo absolvovat zde vzdělávací seminář na téma Komunikace. Široké téma otevřel lektor Bc. Petr Bydžovský spolu s PhDr. Evou Březinovou. Po oba dny se interaktivní a zážitkovou formou věnovali druhům a typům komunikace, komunikaci v krizi, vyjednávání, asertivitě. Účastníci semináře vítali možnost zapojit se do diskuze, řešit konkrétní příklady a sdílet své zkušenosti. Poutavá forma semináře spojená s nácvikem komunikačních situací ve venkovních prostorách umocnila otevřenou a přátelskou atmosféru. Dva dny s novými zážitky si užily i děti pěstounů. Pro ně připravil lektorský tým pestrý program se sportovními a zábavnými aktivitami. Během vzdělávání pěstounů děti podnikaly výlety po naučné stezce a zpestřovaly si je hraním her. Krásné počasí některé děti vylákalo i ke koupání v bazénu nebo hraní minigolfu.
Víkend utekl jako voda. Našim cílem bylo, aby seminář byl pro účastníky užitečný a přínosný. Podle usměvavých tváří účastníků a projevené spokojenosti v závěru semináře jsme ten cíl splnili. Již nyní se těšíme na další vzdělávací pobytovou akci v RS Želivka na počátku října tohoto roku.


Interaktivní víkendový vzdělávací seminář na téma:

Komunikace, řešení konfliktů, krizová komunikace, vyjednávání, asertivita.

Lektoři:
Bc. Petr Bydžovský a PhDr. Eva Březinová


Během vzdělávání pěstounů je zajištěn pestrý animační program pro děti a volnočasové aktivity. Plná penze, pro děti 5× denně + pitný režim.

Kontakt na další informace:

Jana Popovičová
tel.: 734 108 096
e-mail: janina@leccos.cz

Více informací o službách pro pěstounské rodiny najdete ZDE!

Podporují nás

logo-eu1_0 stredocech_0 logompsv-c-sm znak-cb Activa_potreby pro kancelar_2013

„Poskytujeme a rozvíjíme v Českém Brodě a jeho okolí sociální služby a aktivity ve prospěch rodiny, dětí a mládeže.“

Vytváříme programy pro rodiny a pro děti a mládež ve věku od 6 do 20 let. Provozujeme Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Zvonice a Rodinné centrum Kostička. Pořádáme akce, besedy, semináře pro širokou veřejnost, podnikatele i pro neziskovky.


 

Novinky

Hledáme sociálního pracovníka/ci

pro NZDM Klub Zvonice v Českém Brodě!!!

Na úklid v NZDM Klub Zvonice v Českém Brodě

hledáme někoho spolehlivého.

Kampaň BEZ ZTRÁTY KOSTIČKY

u příležitosti 18. narozenin RC Kostička.

Více novinek

Kalendář akcí

Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
« Dub   Čvc »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930