(K menu) Leccos

Výlet na kozí farmu v Milkovicích

Pátek až neděle 12. až 14. června 2009 – děti z NZDM Klub Zvonice

Počasí při odjezdu nám vůbec nepřálo. Dešťové přeháňky a občas pořádná bouřka nás provázely po celý pátek. Cestou děti naplánovaly, co by jsme tak mohli na celý víkend potřebovat a v Kopidlně si samy nakoupily. Přestože jsme měli stany, nabídl nám majitel možnost spaní na seně. Děti nadšeně souhlasily, jednak proto, že to bylo něco nového a hlavně proto, že pršelo a nechtělo se nám stavět stany. Po vybalení a nezbytné válce v seně jsme se šli seznámit se všemi místními obyvateli. Nadšeně nás vítala doga Fůrie, vlčák Igy, voříšek Raketa a úplně slepá fenka Kulička. Koz bylo celkem 27 a k tomu 4 oslíci. Hlavně největší kozel Matěj byl neuvěřitelně přítulný. Po nezbytném hraní si děti připravily oheň, zapálili jsme ho bez použití sirek nebo zapalovače. Opekli jsme si buřtíky, ale od ohně nás vyhnala další dešťová přeháňka. A protože už bylo skoro 10 hodin, vyrazili jsme na kutě.
V sobotu ráno nás u žebříku čekal vzkaz psaný morseovkou a 3 košíky. Děti statečně vyluštily, že jsou určené na houby. Posnídali jsme, chvíli si zahráli paintbal a šli na houby. Hned na kraji lesa jsme našli několik krásných hřibů a tak nám houbaření pěkně uteklo. Po návratu na farmu jsme si dali malou svačinu, vypravili se a šli na zámek Dětenice. Prohlédli jsme si jak zámek, tak pivovar, který vyrábí místní pivo „lásky“, ale nejvíc zaujala středověká krčma a svérázný přístup šenkýřů a šenkýřek. Cestou zpátky jsme ještě navštívili pískovcový oltář v nedaleké vesnici a zahráli si pár her. Děti moc chtěly pomoci na farmě a tak pro nás připravili vyčištění kozí stáje. Celkem naložily děti přes sto koleček hnoje. Odměnou jim bylo pozvání na společnou večeři. Podával se výborný gulášek. Po večeři jsme zajeli k rybníku vykoupat se. Voda byla osvěžující. Pomalovali a vypustili jsme balón s našimi přáními. Jedno velké přání se splnilo vzápětí, vyzkoušeli jsme si dojení koz a také někteří odvážlivci nadojené mléko ochutnali. Už byla docela tma a vydali jsme se na noční procházku po okolních kopcích. Vyprávěli jsme si strašidelné i veselé historky a zahráli si slovní čutanou. Na seno jsme se vrátili okolo půlnoci a byli tak utahaní, že jsme vzápětí usnuli.
V neděli se nám nechtělo moc vstávat a někteří opozdilci proloupli oko až v deset. Snědli jsme snídani a šli na třešně do sadu za domem. Pak už jsme museli začít myslet na návrat. Zabalili jsme si věci a ve tři hodiny vyrazili k domovu. Moc se nám ale nechtělo. Na zpáteční cestě ještě děti stihly utratit svoje těžce vydřené dolárky za vstupné do rodinné zoo v Chlebech.

Podporují nás

logo-eu1_0 stredocech_0 logompsv-c-sm znak-cb Activa_potreby pro kancelar_2013

„Poskytujeme a rozvíjíme v Českém Brodě a jeho okolí sociální služby a aktivity ve prospěch rodiny, dětí a mládeže.“

Vytváříme programy pro rodiny a pro děti a mládež ve věku od 6 do 20 let. Provozujeme Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Zvonice a Rodinné centrum Kostička. Pořádáme akce, besedy, semináře pro širokou veřejnost, podnikatele i pro neziskovky.


 

Novinky

Hledáme sociálního pracovníka/ci

pro NZDM Klub Zvonice v Českém Brodě!!!

Na úklid v NZDM Klub Zvonice v Českém Brodě

hledáme někoho spolehlivého.

Kampaň BEZ ZTRÁTY KOSTIČKY

u příležitosti 18. narozenin RC Kostička.

Více novinek

Kalendář akcí

Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
« Dub   Čvc »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930