(K menu) Leccos

VÍKENDOVÝ POBYT V KŘÍŽLICÍCH (pro děti z Klubu Zvonice)

20.-22.3. 2009 Křížlice v Krkonoších

V průběhu tohoto víkendu měly děti, starší i ty mladší, možnost nacvičit si praktické dovednosti ze života (hospodaření se svěřenými penězi, komunikace, plánování atd.) Dalším důležitým cílem bylo dobře se bavit a užít si prima víkend na horách 🙂
Mezi děti byly rozděleny reálné úkoly, které směřovaly k zajištění výjezdu (plánovač cesty, kupující místenek, vedoucí cesty tam a zpět nebo organizátor závěrečného úklidu) – tím si mohly vyzkoušet v praxi různé činnosti. Děti byly rozděleny do skupinek, ve kterých měly na starosti každá jedno jídlo. Musely vymyslet co budou vařit, nanormovat a nakoupit suroviny – do určitého finančního obnosu, vyúčtovat svěřené peníze a nakonec jídlo pro všechny uvařit a po sobě v kuchyni uklidit.
Páteční i sobotní den byl celý v duchu simulace společnosti. Každý dostal menší obnos fiktivních peněz, se kterými musel hospodařit. V tyto dva dny musely děti za vše platit – jídlo, ubytování… Vždy byly různé úrovně daných komodit nebo služeb. Děti mohly také zakládat vlastní živnosti a činnosti, kterými mohly vydělávat peníze a posléze investovat do termínovaných vkladů, akcií či je nechat ležet na jiných účtech. Uzavíraly mezi sebou darovací smlouvy či vadávaly dlužní úpisy, které ověřoval notář. Tato simulace měla dětem ukázat praktický život a různé následky jejich hospodaření s finančními prostředky.
Zábavu si děti užily při jizdě po sněhu na pytlích nebo při náročném golfovém turnaji tzv. Golf Snow Pro Tour. Stavění zvířat ze sněhu se také vydařilo. Poslední večer děti společně popsaly přáními balonek štěstí a vypustily ho do nebe.

Podporují nás

logo-eu1_0 stredocech_0 logompsv-c-sm znak-cb Activa_potreby pro kancelar_2013

„Poskytujeme a rozvíjíme v Českém Brodě a jeho okolí sociální služby a aktivity ve prospěch rodiny, dětí a mládeže.“

Vytváříme programy pro rodiny a pro děti a mládež ve věku od 6 do 20 let. Provozujeme Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Zvonice a Rodinné centrum Kostička. Pořádáme akce, besedy, semináře pro širokou veřejnost, podnikatele i pro neziskovky.


 

Novinky

Hledáme sociálního pracovníka/ci

pro NZDM Klub Zvonice v Českém Brodě!!!

Na úklid v NZDM Klub Zvonice v Českém Brodě

hledáme někoho spolehlivého.

Kampaň BEZ ZTRÁTY KOSTIČKY

u příležitosti 18. narozenin RC Kostička.

Více novinek

Kalendář akcí

Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
« Dub   Čvc »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930