(K menu) Leccos

Víkendový pobyt na horách – Křížlice 2012

Od 30. března do 1. dubna 2012 – v evangelickém středisku v Křížlicích v Krkonoších

Již tradičního jarního výjezdu do Křížlic se letos zúčastnilo 16 děcek, ve věku od 7 do 16 let. Na organizaci a plánování se od prvopočátku podílely děti, přestože náplň a obsah víkendu jim zůstal až do odjezdu utajený. Plánovaly trasu a způsob dopravy, sestavovaly jídelníček a“normovaly“ množství nakoupených surovin pro vaření. Celý výjezd se nesl v duchu hospodaření s prostředky a finanční gramotnosti. Každé děcko muselo mít předem danou částku zvonicových dollarů, fiktivních peněz, za které pak mohly nakupovat služby, ubytování, jídlo. Mohl také prostředky získávat, prací ve prospěch celé skupiny.
Mottem celého víkendu bylo plnění úkolů, za které děcka získávala tematické obrázky, a v případě, že jich získala za celý víkend dané penzum, získaly tím i nárok na absolventské tričko. Během víkendu došlo na vaření na ohni, lov divoké zvěře, expedice do děsivého sklepa, a také velmi kuriózní závěrečné získání potravy i jiné zajímavé činnosti. Také došlo během víkendu ke zločinu a následnému vyšetřování a soudu se zločincem.
V neděli jsme zabalili a vyrazili odpoledne k domovům, přičemž stejně jako na cestě tam proběhla i ve vlaku motivační a zábavná taškařice.

Podporují nás

logo-eu1_0 stredocech_0 logompsv-c-sm znak-cb Activa_potreby pro kancelar_2013

„Poskytujeme a rozvíjíme v Českém Brodě a jeho okolí sociální služby a aktivity ve prospěch rodiny, dětí a mládeže.“

Vytváříme programy pro rodiny a pro děti a mládež ve věku od 6 do 20 let. Provozujeme Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Zvonice a Rodinné centrum Kostička. Pořádáme akce, besedy, semináře pro širokou veřejnost, podnikatele i pro neziskovky.


 

Novinky

Hledáme sociálního pracovníka/ci

pro NZDM Klub Zvonice v Českém Brodě!!!

Na úklid v NZDM Klub Zvonice v Českém Brodě

hledáme někoho spolehlivého.

Kampaň BEZ ZTRÁTY KOSTIČKY

u příležitosti 18. narozenin RC Kostička.

Více novinek

Kalendář akcí

Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
« Dub   Čvc »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930