(K menu) Leccos

„Hausbóti“ u Bati

3. – 6. května batuv_kanal1

Dobrodružný výlet hausbotem po Baťově kanálu.

Na Hausbóty s námi vyrazilo 9 dětí, které doprovázeli dva pracovníci – Jaroslav Nouza a Eliška Moldanová. Společně s dětmi jsme na klubu den před odjezdem připravili vše potřebné. Ve čtvrtek jsme na cestu vyrazili vlakem. Naší cílovou stanicí bylo Veselí nad Moravou. Večer jsme byli na místě, ubytovali jsme se, seznámili jsme se s majitelem, houseboatem 🙂 a kempem. Večer jsme společně rozdělali oheň a opekli si večeři.
V pátek po dobré snídani jsme se zaučili jak řídit a zacházet s hausbótem. Majitel nám ukázal vše, co bychom při řízení a pobytu na lodi měli vědět. Děti byli zvídavé, spoustu věcí je zajímalo, ptali se a také se dozvěděli různé zajímé skutečnosti o řízení této speciální lodi. Po přednášce jsme vyrazili na první plavbu. Bylo potřeba si rozdělit role – kdo bude mít jakou zodpovědnost. Bylo obtížné docílit toho, aby celá posádka spolupracovala způsobem, který byl při této plavbě potřeba. K večeru jsme byli lépe sehraní a vše již dobře fungovalo. Dopluli jsme do Strašnice. Po snídani jsme hned vyrazili na krátký výlet do vinných sklípků, abychom se něco dozvěděli o místním způsobu života. Nejprve jsme museli naším houseboatem dojet do přístavu Petrov, dále pak pěšky. Z výletu jsme se opět vrátili do kotviště ve Strašnici. Další den jsme pokračovali v plavbě. Náš plán byl je směrem na Slovensko a pak se obrátit směr Otrokovice. Bohužel jsme nakonec dojeli pouze do Veselí nad Moravou, protože byl velmi silný vítr, tak jsme v kempu hráli deskové i sportovní hry. Rozhodli jsme se, že v pondělí už nikam nepojedeme. Děti byli unavené a byl velmi silný vítr, který by nám plavbu komplikoval. Zůstali jsme v kempu Veselí nad Moravou a většinu dne jsem hráli společenské hry. Večer jsme si s dětmi připravili závěrečný oheň. V úterý jsme vše sbalili a uklidili a vydali jsme se na cestu do Českého Brodu, kde na děti čekali rodiče. Během výletu se děti mohly naučit spoustu nových věcí. Důležitý byl nácvik spolupráce při společném řízení lodi. Jedno odpoledne jsme zaměřili na finanční gramotnost. Formou hry jsme se s dětmi učili, co si za své peníze mohou a nemohou koupit. Jaké nástrahy v sobě skrývají banky. Jaké všechny poplatky musí člověk v životě platit. Jak fungují půjčky apod. Během výletu jsme s dětmi probírali jejich situaci doma, ve škole, probírali jsme hygienické návyky nebo jsme procvičovali školní učivo. Pro děti byl výlet v mnoha směrech náročný. Museli jsme bydlet na jedné lodi, na malém prostoru, vše dobře zorganizovat, společně se na všem dohodnout. Vše jsme společně zvládli a prodloužený víkend jsme si užili.

Podporují nás

stredocech logompsv-c-sm cb_znak_mesta_bez_pozadi

NZDM Klub Zvonice nabízí dětem a mládeži od 6 do 20 let prostor pro trávení volného času, podporu jejich aktivit a pomoc v obtížných životních situacích.

Novinky

STREETART workshop se Zvonicí

23. 9. Pro všechny zdarma! U příležitosti celorepublikové akceTýden nízkoprahových klu­bů.

Den otevřených dveří v NZDM Poděbrady

22. 9. 2020 od 15 hodin. Přijďte se podívat, jak to u nás chodí.

Zvonicové Rallye a Den otevřených dveří

v NZDM v Českém Brodě – úterý 22. 9. od 15.00 hod.

Více novinek

Kalendář akcí

Září 2020
Po Út St Čt So Ne
« Srp   Říj »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930