(K menu) Leccos

VÍKEND II. – vzdělávací akce pro pěstouny

28. – 29. 5. 2016
dscn4851 Pen­sion Dalmo, Sedlec – Prčice

Poslední květnový víkend jsme za slunečného počasí a v příjemném prostředí penzionu Dalmo v Sedleci-Prčicích sešli s pěstounskými rodinami. Třináct pěstounů z různých koutů naší republiky se rozhodlo absolvovat zde vzdělávací seminář na téma Komunikace. Široké téma otevřel lektor Bc. Petr Bydžovský spolu s PhDr. Evou Březinovou. Po oba dny se interaktivní a zážitkovou formou věnovali druhům a typům komunikace, komunikaci v krizi, vyjednávání, asertivitě. Účastníci semináře vítali možnost zapojit se do diskuze, řešit konkrétní příklady a sdílet své zkušenosti. Poutavá forma semináře spojená s nácvikem komunikačních situací ve venkovních prostorách umocnila otevřenou a přátelskou atmosféru. Dva dny s novými zážitky si užily i děti pěstounů. Pro ně připravil lektorský tým pestrý program se sportovními a zábavnými aktivitami. Během vzdělávání pěstounů děti podnikaly výlety po naučné stezce a zpestřovaly si je hraním her. Krásné počasí některé děti vylákalo i ke koupání v bazénu nebo hraní minigolfu.
Víkend utekl jako voda. Našim cílem bylo, aby seminář byl pro účastníky užitečný a přínosný. Podle usměvavých tváří účastníků a projevené spokojenosti v závěru semináře jsme ten cíl splnili. Již nyní se těšíme na další vzdělávací pobytovou akci v RS Želivka na počátku října tohoto roku.


Interaktivní víkendový vzdělávací seminář na téma:

Komunikace, řešení konfliktů, krizová komunikace, vyjednávání, asertivita.

Lektoři:
Bc. Petr Bydžovský a PhDr. Eva Březinová


Během vzdělávání pěstounů je zajištěn pestrý animační program pro děti a volnočasové aktivity. Plná penze, pro děti 5× denně + pitný režim.

Kontakt na další informace:

Jana Popovičová
tel.: 734 108 096
e-mail: janina@leccos.cz

Více informací o službách pro pěstounské rodiny najdete ZDE!

Podporují nás

logo-eu1_0 stredocech_0 logompsv-c-sm znak-cb Activa_potreby pro kancelar_2013

„Poskytujeme a rozvíjíme v Českém Brodě a jeho okolí sociální služby a aktivity ve prospěch rodiny, dětí a mládeže.“

Vytváříme programy pro rodiny a pro děti a mládež ve věku od 6 do 20 let. Provozujeme Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Zvonice a Rodinné centrum Kostička. Pořádáme akce, besedy, semináře pro širokou veřejnost, podnikatele i pro neziskovky.

Novinky

Výroční zpráva za rok 2017

Nahlédněte do naší výroční zprávy za rok 2017!

Děti patří do rodin, ne do ústavů

Petice, ke které se připojujeme! Můžete také podepsat!

Vliv neúplné rodiny na vzájemné vztahy – seminář RC

Bezplatný seminář se zkušenou psycholožkou proběhne v úterý 10. 4. od 17 hodin!

Více novinek

Kalendář akcí

Srpen 2018
P Ú S Č P S N
« Kvě   Zář »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031