(K menu) Leccos

Zahradní slavnost aneb kostkovaná BENEFICE nejen pro LECCOS

Středa 26. 6. 2013 v Oranžové zahradě římskokatolické farnosti Český Brod – Děkujeme za poskytnutí krásných venkovních i vnitřních prostor Oranžové zahrady. logo-oranzova-zahrada

Tento den nám počasí příliš nepřálo, proto se téměř celý program naší zahradní slavnosti odehrál ve vnitřních prostorách Oranžové zahrady. Atmosféru celé akce to vůbec nenarušilo a program proběhl podle plánu. Benefice nejen pro LECCOS připomněla 10. narozeniny RC Kostička. Symbol kostky se celý večer objevoval nejen na oblečení návštěvníků, ale také v rámci společenských her. Některé možná překvapí, že název Kostička se v původním názvu odvinul ze slova kost, nikoli kostka. Bylo tomu proto, že v počátcích Mateřské centrum Kostička využívalo prostory staré Zvonice, ve kterých se původně nacházela márnice, kterou obklopoval hřbitov. Proto bylo v rámci doporučeného dress codu povoleno oblečení nebo doplněk, který obsahoval kost či kostku.
Hosté večera ochutnali slavnostní dort, právě na počest narozenin Kostičky, ale také celou řadu moučníků a slaných pochutin z domácí kuchyně pracovníků, dobrovolníků a příznivců našeho občanského sdružení. Na zahradě se grilovala vepřová kýta, také pod zkušených dohledem dobrovolníků. O děti se postarala lektorka a pečovatelka z Kostičky. Společně se věnovali především společenským hrám. Připravené společenské hry a hlavolamy zaujaly i dospělé. Měli také možnost dát si partii šachu se zkušenými amatérskými šachisty z Šachového oddílu Prahy 4. K poslechu všem zahrála kapela MASH známé hity country či blues.
Tato letní benefice, ale především splnila svůj účel – přinést finanční příspěvěk na sociální služby, které poskytuje naše sdružení. Díky nedávným povodním jsme rozhodli, že se o výtěžek benefice rozdělíme s Dětským táborem Hryzely, který letošní povodně velmi zasáhly.
DĚKUJEME hostům benefice, všem sponzorům a dobrovolníkům, díky kterým jsme získali 8.600 Kč, které jsme rozdělili rovným dílem.

Závěrečné poděkování ke stažení ZDE!

Děkujeme všem, kteří tuto benefici podpořili darem..

Děkujeme dobrovolníkům – Aleši Hradeckému a Václavu Moulisovi za obsluhu grilu a pípy, šachistům Jance Sedláčkové a Romanu Markovi, kapele MASH a Kateřině Achak jako fotografce.

Tisková zpráva před akcí ke stažení ZDE!

pozvanka_benefice_zahradni_slavnost

Podporují nás

logo-eu1_0 stredocech_0 logompsv-c-sm znak-cb Activa_potreby pro kancelar_2013

„Poskytujeme a rozvíjíme v Českém Brodě a jeho okolí sociální služby a aktivity ve prospěch rodiny, dětí a mládeže.“

Vytváříme programy pro rodiny a pro děti a mládež ve věku od 6 do 20 let. Provozujeme Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Zvonice a Rodinné centrum Kostička. Pořádáme akce, besedy, semináře pro širokou veřejnost, podnikatele i pro neziskovky.

Novinky

Výroční zpráva za rok 2017

Nahlédněte do naší výroční zprávy za rok 2017!

Děti patří do rodin, ne do ústavů

Petice, ke které se připojujeme! Můžete také podepsat!

Vliv neúplné rodiny na vzájemné vztahy – seminář RC

Bezplatný seminář se zkušenou psycholožkou proběhne v úterý 10. 4. od 17 hodin!

Více novinek

Kalendář akcí

Srpen 2018
P Ú S Č P S N
« Kvě   Zář »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031