(K menu) Leccos

Historie

Vznik – 2003 – Mateřské centrum Kostička
Od roku 2011 – Rodinné centrum Kostička

Naše rodinné centrum Kostička vzniklo jako klub pro maminky s dětmi na počátku roku 2003, kdy skupina maminek na rodičovské dovolené začala využívat zrekonstruované prostory klubu pro mládež v městském parku (tehdejší Klub Márnice). Již koncem roku 2003 se MC Kostička stalo členem celorepublikové Sítě mateřských center. U samotného vzniku centra stála současná ředitelka sdružení Jana Kratochvílová, následně se vedení jeho činnosti ujala současná koordinárka Petra Ištvániková. Velkou zásluhu na rekonstrukci nového sídla a rozvoji centra, zejména programů angličtiny má jednatelka sdružení Martina Benáková. Mateřské centrum by se však neobešlo bez dalších aktivních rodičů, zejména maminek, kterým se například v roce 2003 podařilo získat potřebné finance na vybudování dětského hřiště v parku. Během dalších dvou let se ustálil jednotný organizační tým. Díky soustavné práci na plánu rozvoje sdružení s cílem poskytovat co nejlepší služby, se dostavil úspěch při žádání o granty a dotace také pro mateřské centrum.

Omezené prostory Klubu Zvonice začaly díky velké návštěvnosti limitovat činnost mateřského centra a klubu pro mládež. Myšlence vlastních prostor pro mateřské centrum byli otevřeni i zástupci města Český Brod. V průběhu let 2006 – 2007 se díky Městu Český Brod, dalším sponzorům, dobrovolníkům především z řad rodičů a s prvotní podporou o. s. Magráta podařilo zrekonstruovat dům č.p. 12 na náměstí Arnošta z Pardubic. Díky naší finanční i realizační spoluúčasti na rekonstrukci nám byl dům zapůjčen na dobu deseti let k užívání. V nevelkých prostorách domu č. p. 12 jsme zřídili hernu, učebnu pro výukové a tvořivé kurzy a dvorek s pískovištěm a hracími prvky. Otevřením nových prostor v září 2006 jsme program mateřského centra mohli rozšířit na pět dní v týdnu a dát prostor pro realizaci více rodinám s dětmi útlého věku. Velkou zásluhu na zajištění finančních zdrojů a vybavení nového sídla měla tehdejší fundraiserka Martina Haklová.

Mateřské centrum Kostička nabízí programy rodičům s dětmi do 7 let věku. Provoz probíhá denně, jednak v sídle centra, jednak v tělocvičně Zvoneček Bylany a také v učebnách 1. ZŠ. V nabídce centra jsou programy pro společné trávení času rodičů s dětmi, jako jsou volné herny, výtvarné dílny, říkanky a hrátky rodičů s dětmi. Nechybějí ani kurzy pro děti bez rodičů, jako je keramika, angličtina nebo program pro předškoláky Chytrolíni. Pořádáme rodinné výlety, přednášky a besedy pro rodiče. Svými aktivitami zapojujeme rodiče do dění ve městě.

Na základě zkušeností z posledních let jsme pocítili potřebu přerodu mateřského centra v centrum rodinné. S tím souvisí i rozšíření naši cílové skupiny a všech aktivit, které probíhá od počátku roku 2011. V dalších letech jsme postupně s rozšiřováním služeb Občanského sdružení LECCOS nabídli rodinám také sociální služby. V rámci sociálně-aktivitačních služeb nabízíme zdarma program Setkávání pro rodiny či hlídání zdarma, kde můžou rodiče využít i poradenství v obtížné životní situaci. Nabízíme pestré služby pro rodiny, v dopoledních programech pro rodiče s těmi nejmenšími či komerční hlídání. Odpoledne pak zájmové kroužky pro děti, Klub Kostka a ve večerních hodinách kurzy či semináře a besedy pro dospělé.

Podporují nás

logompsv-c-sm znak-cb leader

RC Kostička poskytuje sociální služby a poradenství rodinám s dětmi. Nabízí prostor pro společné trávení času rodičů s dětmi, volnočasové kroužky pro děti. Pořádá besedy, semináře a další akce podporující zdravý vývoj rodiny. Dbá o upevňování dobrých mezilidských vztahů, vztahů v rodině a podporuje zapojení rodin do společenského života v našem městě.


 

Novinky

Příměstský tábor – NA KOLOBĚŽKÁCH

již můžete přihlašovat děti od 6 do 10 let

TÁBOR V RÁJI

již můžete přihlašovat děti od 6 do 15 let

Bezplatná konzultace s psycholožkou

v úterý 21. června 2022 v RC Kostička

Více novinek

Kalendář akcí

Červenec 2022
Po Út St Čt So Ne
« Čvn   Srp »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031