(K menu) Leccos

Historie

Vznik – 2003 – Mateřské centrum Kostička
Od roku 2011 – Rodinné centrum Kostička

Naše rodinné centrum Kostička vzniklo jako klub pro maminky s dětmi na počátku roku 2003, kdy skupina maminek na rodičovské dovolené začala využívat zrekonstruované prostory klubu pro mládež v městském parku (tehdejší Klub Márnice). Již koncem roku 2003 se MC Kostička stalo členem celorepublikové Sítě mateřských center. U samotného vzniku centra stála současná ředitelka sdružení Jana Kratochvílová, následně se vedení jeho činnosti ujala současná koordinárka Petra Ištvániková. Velkou zásluhu na rekonstrukci nového sídla a rozvoji centra, zejména programů angličtiny má jednatelka sdružení Martina Benáková. Mateřské centrum by se však neobešlo bez dalších aktivních rodičů, zejména maminek, kterým se například v roce 2003 podařilo získat potřebné finance na vybudování dětského hřiště v parku. Během dalších dvou let se ustálil jednotný organizační tým. Díky soustavné práci na plánu rozvoje sdružení s cílem poskytovat co nejlepší služby, se dostavil úspěch při žádání o granty a dotace také pro mateřské centrum.

Omezené prostory Klubu Zvonice začaly díky velké návštěvnosti limitovat činnost mateřského centra a klubu pro mládež. Myšlence vlastních prostor pro mateřské centrum byli otevřeni i zástupci města Český Brod. V průběhu let 2006 – 2007 se díky Městu Český Brod, dalším sponzorům, dobrovolníkům především z řad rodičů a s prvotní podporou o. s. Magráta podařilo zrekonstruovat dům č.p. 12 na náměstí Arnošta z Pardubic. Díky naší finanční i realizační spoluúčasti na rekonstrukci nám byl dům zapůjčen na dobu deseti let k užívání. V nevelkých prostorách domu č. p. 12 jsme zřídili hernu, učebnu pro výukové a tvořivé kurzy a dvorek s pískovištěm a hracími prvky. Otevřením nových prostor v září 2006 jsme program mateřského centra mohli rozšířit na pět dní v týdnu a dát prostor pro realizaci více rodinám s dětmi útlého věku. Velkou zásluhu na zajištění finančních zdrojů a vybavení nového sídla měla tehdejší fundraiserka Martina Haklová.

Mateřské centrum Kostička nabízí programy rodičům s dětmi do 7 let věku. Provoz probíhá denně, jednak v sídle centra, jednak v tělocvičně Zvoneček Bylany a také v učebnách 1. ZŠ. V nabídce centra jsou programy pro společné trávení času rodičů s dětmi, jako jsou volné herny, výtvarné dílny, říkanky a hrátky rodičů s dětmi. Nechybějí ani kurzy pro děti bez rodičů, jako je keramika, angličtina nebo program pro předškoláky Chytrolíni. Pořádáme rodinné výlety, přednášky a besedy pro rodiče. Svými aktivitami zapojujeme rodiče do dění ve městě.

Na základě zkušeností z posledních let jsme pocítili potřebu přerodu mateřského centra v centrum rodinné. S tím souvisí i rozšíření naši cílové skupiny a všech aktivit, které probíhá od počátku roku 2011. V dalších letech jsme postupně s rozšiřováním služeb Občanského sdružení LECCOS nabídli rodinám také sociální služby. V rámci sociálně-aktivitačních služeb nabízíme zdarma program Setkávání pro rodiny či hlídání zdarma, kde můžou rodiče využít i poradenství v obtížné životní situaci. Nabízíme pestré služby pro rodiny, v dopoledních programech pro rodiče s těmi nejmenšími či komerční hlídání. Odpoledne pak zájmové kroužky pro děti, Klub Kostka a ve večerních hodinách kurzy či semináře a besedy pro dospělé.

Podporují nás

logompsv-c-sm znak-cb leader

RC Kostička poskytuje sociální služby a poradenství rodinám s dětmi. Nabízí prostor pro společné trávení času rodičů s dětmi, volnočasové kroužky pro děti. Pořádá besedy, semináře a další akce podporující zdravý vývoj rodiny. Dbá o upevňování dobrých mezilidských vztahů, vztahů v rodině a podporuje zapojení rodin do společenského života v našem městě.

Novinky

Letní tábor na Sázavě

POZOR! Sleva na tábor 2000 Kč!!!

Charitativní BAZAR dětského oblečení a hraček

Pořádají maminky v našem RC již tuto sobotu 25. 5.

Babi, dědo, pojďte si hrát!

Další termín už ve čtvrtek 23. 5.

Více novinek

Kalendář akcí

Květen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Dub   Čvc »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031