(K menu) Leccos

Na „zvonění“ do Plaňan

Cyklovýlet do Plaňan za zvoníkem a na nedělní zvonění

ve zvonici u kostela Zvěstování Panny Marie v Plaňanech – vchod z Komenského ulice

Neděle 5. 10. 2014

Vhodné pro rodiny s malými cyklisty od 6 let!
(menší děti na sedačce nebo na tyči).

Někdo jel na kole, někteří dorazili na místo určení autem.

Na nedělní výlet pro rodiny s dětmi vyrazilo několik rodin. Sraz byl u RC Kostička v 9:30, po trase Český Brod – Klučov – Tatce – Radim – Plaňany jsme překonali několik kopců, nejzrádnější nás čekal téměř na konci cesty. Dle plánu, před 12. hodinou jsme dojeli do Plaňan. Cílem výletu byla zvonice v Plaňanech, kde na nás měl čekat zvoník, pan MUDr. Miroslav Maleček, abychom se zúčastnili nedělního zvonění v poledne. Čekali jsme na zvoníka, ale místo něj přišla paní, která se na zvoníka učí a ta musela jet pro klíče od zvonice a tak nám místo poledního zvonění alespoň párkrát rozezvonila zvon srdcem. Ukázala nám zvonici a zvony a řekla pár slov o historii Zvonice a zvonech v Plaňanech. V přízemí Zvonice jsme si prohlédli malou expozici o historii zvonice, zvonů, o svěcení zvonu Petra i dalších zvonicích v okolí. Neplánovaně nám ukázala i bývalou židovskou synagogu, nyní Modlitebnu čs. Církve husitské a doprovodila to i zajímavým výkladem. Po tomto duchovním nakrmení jsme se přesunuli do Radimi, abychom nakrmili i tělo. Po výborném obědě jsme se vydali na zpáteční cestu vlakem z Peček.
Děkujeme paní Pokorné, že zastoupila zapomětlivého pana doktora. Doufáme, že na jaře budeme mít větší štěstí a budeme se moci účastnit zvonění v celé jeho kráse!

Mrkněte také na fotky z naší letošní jarní exkurze u zvoníka!

Pořádáme v rámci projektu „AKTIVITY PRO POSÍLENÍ RODIČOVSKÝCH KOMPETENCÍ IV“ financovaného Ministerstvem práce a sociálních věcí

Podporují nás

logompsv-c-sm znak-cb leader

RC Kostička poskytuje sociální služby a poradenství rodinám s dětmi. Nabízí prostor pro společné trávení času rodičů s dětmi, volnočasové kroužky pro děti. Pořádá besedy, semináře a další akce podporující zdravý vývoj rodiny. Dbá o upevňování dobrých mezilidských vztahů, vztahů v rodině a podporuje zapojení rodin do společenského života v našem městě.


 

Novinky

Lyžařský tábor Janov

Již můžete přihlašovat své děti!

V době vánočních prázdnin

od čtvrtek 23. 12. 2021 do neděle 2. 1. 2022 máme zavřeno!

Bezplatná konzultace s psycholožkou

v pátek 3. prosince 2021

Více novinek

Kalendář akcí

Listopad 2021
Po Út St Čt So Ne
« Říj   Pro »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930