(K menu) Leccos

Přednáška – Hyperaktivita a problematické chování u dětí

Úterý 22. září 2015 od 17 do 19 hodin
MěÚ Český Brod, Husovo nám. 70 – zasedací místnost v přízemí

Interaktivní seminář pro rodiče a pedagogy“ na téma Hyperaktivita a problematické chování dětí vedla speciální pedagožka Vlasta Dubinová. Hned v počátku dostali všichni přítomní Orientační test ADHD (zkratka anglického „Attention Deficit Hyperactivity Disorder“ – hyperkinetická porucha). Každý účastník vyplnil test pro konkrétní dítě a poté následovalo praktické zdůvodnění, zda jde či nejde u tohoto dítěte o hyperaktivitu. Dozvěděli jsme se, že hlavními symptomy ADD/ADHD je porucha koncentrace pozornosti, hyperaktivita a impulzivita a jak se ADHD projevuje v různých věkových obdobích, hlavně s jakými činnostmi může mít dítě obtíže v určitém období.
Dozvěděli jsme se, že terapeutická metoda EEG Biofeedback může dětem s ADHD velmi pomoci se sebeučením mozku pomocí tzv. biologické zpětné vazby. Jde totiž o posilování žádoucí aktivace nervové soustavy, trénink pozornosti, sebeovládání.
Plánovaná diskuze probíhala již během celého semináře. Lektorka své vyprávění doplňovala cennými příklady z praxe.

Během téměř dvou hodin semináře jsme získali cenné informace a rady. Z 12-ti klíčů k důsledné výchově je nejoblíbenější pravidlo lektorky: „Výchova jde nejlépe od srdce nikoli od ruky“.
Těšíme se na další setkání s lektorkou v úterý 20. 10. 2015 na téma Poruchy učení.

Témata:
Co je přirozená dětská živost a kdy už se jedná o hyperaktivitu?
Jak dlouho má udržet pozornost předškolák?
A kdy můžeme mluvit o poruše pozornosti?
V jakém věku lze poznat, že Vaše dítě může mít obtíže se soustředěním?
Kdy je dítě zlobivé, vzdorovité a vzteklé, a kdy se jedná o impulsivitu, která je jedním z projevů poruchy pozornosti s hyperaktivitou?

Lektor:
Mgr. Vlasta Dubinová
Působí jako speciální pedagog na Základní škole v Tuklatech. Věnuje se praktickému využití terapeutické metody Biofeedback. Spolupracovala se sdružením CMP Praha na projektu resocializace lidí po cévní mozkové příhodě a s NZDM Klub Zvonice, kde působila jako kontaktní pracovník a lektor sportovních her.

HLÍDÁNÍ v RC Kostička ZDARMA!
Hlaste nejpozději 21. 9. 2015 (Nám. A. z Pardubic 12, Český Brod)
Prosíme o předběžnou registraci:
andrea@leccos.cz, tel.: 602 112 679 – Andrea Hradecká

Podporují nás

logompsv-c-sm znak-cb leader

RC Kostička poskytuje sociální služby a poradenství rodinám s dětmi. Nabízí prostor pro společné trávení času rodičů s dětmi, volnočasové kroužky pro děti. Pořádá besedy, semináře a další akce podporující zdravý vývoj rodiny. Dbá o upevňování dobrých mezilidských vztahů, vztahů v rodině a podporuje zapojení rodin do společenského života v našem městě.


 

Novinky

Příměstský tábor – NA KOLOBĚŽKÁCH

již můžete přihlašovat děti od 6 do 10 let

TÁBOR V RÁJI

již můžete přihlašovat děti od 6 do 15 let

Bezplatná konzultace s psycholožkou

v úterý 21. června 2022 v RC Kostička

Více novinek

Kalendář akcí

Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Čvc    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031