(K menu) Leccos

Jarňáky v Krkonoších

7. – 14. 3. 2020
Špindlerův Mlýn v Krkonoších, Chata Sedmidolí
Chata Sedmidolí se nachází v nadmořské výšce 1100 m. n. m.,uprostřed sjezdovky Davidovka, dlouhé 1350 m.

Sportovní tábor pro děti od 6 do 18 let – PRO LYŽAŘE I SNOWBORĎÁKY

Týdenní pobyt s výukou lyžování pod odborným vedením akreditovaných lyžařských instruktorů, doprovodný animační a zábavný program.

Mezi účastníky letošního lyžařského pobytu bylo celkem 17 dětí, z toho 7 děti z pěstounských rodin, které doprovází naše organizace. Pro mno­hé účastníky tá­bora bylo nové úplně všechno. Spaní v horské chatě, která byla pouze pro nás, pokoje po 5 – 7 dětech a tím pádem nutná spolupráce a komunikacedo­držování táborových pravidel, udržování pořád­ku v pokoji i ve svých věcech, komunikace s novými dětmi i s nez­námými dospělými, sku­pinová spolupráce v rámci týmů, které se měnily, dosud nepoznané sportovní zážitky… 

Jarňáky na horách jsme nabízeli jako tábor se zaměřením nejen na lyžařský výcvik, ale i na nejrůznější herní aktivity. Proto jsme sebou měli mnoho sportovního vybavení a společenských her. Pro účastníky tábora jsme měli připravené dvě celotáborové aktivity. První byla etapová hra na téma sport. Každý den si děti vyzkoušely jeden nový sport a samostatně nebo ve skupinkách plni­ly tematické ú­kolyDenně si své úspěchy v závěrečných turnajích zaz­namenávaly do svých průkazek. Pro děti to bylo velice motivující, snažily se zadané úkoly plnit poctivě a zodpovědně. Etapovou hru doplňovaly sku­pinové hry a soutěže na lyžích. Složení skupin jsme cíleně měnili tak, aby se děti naučily spolu­pracovat ji­ném kolektivu­. 

Další aktivita, která spojila všechny děti, byla talentová soutěž s názvem Sedmi­dolí má talent. Vyhlášení soutěže proběhlo už na začátku tábora. Většina děti se proto na soutěž, která se stala vrcholem celého pobytu, pečlivě připravovalpo ce­lý týden. Děti soutěžily v růz­ných uměleckých oborech – zpívaly, tančily, hrály na hudební nástroje, předváděly scénky či vyprávěly vtipy. Každý večer probíhalo společné shrnutí dne. Pro děti, praktikanty a vedoucí to byl prostor k tomu, aby si vzájemně sdělili, co se jim během dne líbilo či nelíbiloco (ne)pěkného zažili, jak se cítili, jak se jim komunikova­lo s ostatními, jaké překážky zvládli a co je potěšilo. Pro část dětí to byla první zkušenost na lyžích a pro některé předsta­vovala náročnou­ situaci, se kterou se musely vypořádat. Zejména starší děti měly pocit, že to bude lehké. Na velké sjezdovce ale zjis­tily, že musí zdolat mnohé pře­kážky a zakti­vovat i dosud málo používané svaly, aby sjezd bezpečně zvládly. S naší podporou to úspěšně zvládli všichni, dle svých sil a možností. 

Děkujeme firmě NET4GAS za finanční podporu tohoto tábora.

net4gas_logo2

………….­………….­………….­………….­………….­………….­…………

Kontakt:
Andrea Hradecká
tel.: 602 112 679
e-mail: andrea@leccos.cz

Pro děti v pěstounské péči

Další informace pro PĚSTOUNY:
Jana Popovičová
tel.: 734 108 096
e-mail: janina@leccos.cz

 

 

Podporují nás

logompsv-c-sm znak-cb leader

RC Kostička poskytuje sociální služby a poradenství rodinám s dětmi. Nabízí prostor pro společné trávení času rodičů s dětmi, volnočasové kroužky pro děti. Pořádá besedy, semináře a další akce podporující zdravý vývoj rodiny. Dbá o upevňování dobrých mezilidských vztahů, vztahů v rodině a podporuje zapojení rodin do společenského života v našem městě.


 

Novinky

Příměstský tábor – NA KOLOBĚŽKÁCH

již můžete přihlašovat děti od 6 do 10 let

Příměstský tábor – PRO NEJMENŠÍ

již můžete přihlašovat děti od 3 do 6 let

Bezplatná konzultace se zdravotníkem

v úterý 24. května 2022 v RC Kostička

Více novinek

Kalendář akcí

Květen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Dub   Čvn »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031