(K menu) Leccos

Pro rodiče

Vážení rodiče,

na základních školách v Českém Brodě probíhají od 6. ročníků systematické programy primární prevence společensky nežádoucích a rizikových jevů vedené lektory/kami Občanského sdružení LECCOS. Aktivity vycházejí z komunitního plánování a jsou součástí širší sítě sociálních služeb v Českém Brodě a okolí.

Témata:
Klíčovými tématy jednotlivých setkání, jsou oblasti, se kterými jsou spojena určitá rizika, jimž se snažíme předcházet. Jedná se např. o závislostní problematiku, násilí, šikanu a kriminalitu obecně, vztahy vrstevnické, mužsko-ženské, ale i k autoritám. Zakomponována jsou i méně tradiční témata, jako je internetová bezpečnost nebo finanční gramotnost.

Čeho se snažíme dosáhnout:
Cílem programů je posílení zdravých a prosociálních způsobů chování dětí a mládeže a snížení míry výskytu rizikového chování. Konkrétněji se snažíme o to, aby děti pochopily danou problematiku, uvědomily si rizika, která z ní mohou vyplývat a vytvořily si takové strategie chování, které pomohou k předcházení situacím vedoucím k možnému ohrožení. Snažíme se zvýšit jejich povědomí o tom, kam se mohou obrátit pro případnou pomoc. A posilujeme sociální kompetence žáků například tím, že se učí nepřekračovat práva druhých, ale zároveň znají práva vlastní a umějí je hájit. Pracujeme se třídou na zachovaní a zlepšení kvality vztahů ve třídě a tím i atmosféry, ve které tráví Vaše děti významnou část svého života.

Jakým způsobem pracujeme:
Jednotlivé programy jsou odbornými pracovníky zpracovány tak, aby co nejvíce obsáhly místní problematiku. Zároveň jsou připraveny zábavnou a intenzivně zážitkovou formou. Každé dítě si odnáší ze setkání více či méně silný vlastní zážitek (týkající se probíraného tématu), který je významným zdrojem poznání a současně impulsem pro zapamatování. Programy vytváří pro děti situace, v nichž je třeba najít řešení, dodávají dětem dostatek příležitostí a podnětů. Koncepce jednotlivých bloků se napojuje a podporuje průřezová témata v rámci vzdělávacího programu pro školy.

V případě, že máte jakékoliv nejasnosti ohledně primární prevence, neváhejte se obrátit na níže uvedenou adresu.

Jaroslav Nouza
vedoucí služeb pro děti a mládež
e-mail: nouza.jaroslav@gmail.com
tel.: 602 402 474

VYSVĚTLENÍ ZÁKLADNÍCH POJMŮ

Další informace, rady a tipy pro rodiče:

ŠIKANA

DROGY

NÁSILÍ

Podání stížnosti

Naše další služby pro rodiny a pro děti a mládež:

Poradna pro rodiny

NZDM Klub Zvonice – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež od 6 do 20 let

Kontakty na jiná specializovaná pracoviště.

Podporují nás

logo-eu1_0 stredocech_0 logompsv-c-sm znak-cb Activa_potreby pro kancelar_2013

„Poskytujeme a rozvíjíme v Českém Brodě a jeho okolí sociální služby a aktivity ve prospěch rodiny, dětí a mládeže.“

Vytváříme programy pro rodiny a pro děti a mládež ve věku od 6 do 20 let. Provozujeme Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Zvonice a Rodinné centrum Kostička. Pořádáme akce, besedy, semináře pro širokou veřejnost, podnikatele i pro neziskovky.


 

Novinky

V pondělí 4. 7. 2022 bude zavřená Poradna pro rodiny!

V pondělí 4. 7. 2022 bude zavřená Poradna pro rodiny.

Připravujeme NOVÝ WEB

Děkujeme Nadaci OSF za finanční podporu!

RC Kostička v úterý 26.4. bude zavřená.

RC Kostička bude zavřená v úterý 26.4.

Více novinek

Kalendář akcí

Červenec 2022
Po Út St Čt So Ne
« Dub   Zář »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031