(K menu) Leccos

Pro rodiče

Vážení rodiče,

na základních školách v Českém Brodě probíhají od 6. ročníků systematické programy primární prevence společensky nežádoucích a rizikových jevů vedené lektory/kami Občanského sdružení LECCOS. Aktivity vycházejí z komunitního plánování a jsou součástí širší sítě sociálních služeb v Českém Brodě a okolí.

Témata:
Klíčovými tématy jednotlivých setkání, jsou oblasti, se kterými jsou spojena určitá rizika, jimž se snažíme předcházet. Jedná se např. o závislostní problematiku, násilí, šikanu a kriminalitu obecně, vztahy vrstevnické, mužsko-ženské, ale i k autoritám. Zakomponována jsou i méně tradiční témata, jako je internetová bezpečnost nebo finanční gramotnost.

Čeho se snažíme dosáhnout:
Cílem programů je posílení zdravých a prosociálních způsobů chování dětí a mládeže a snížení míry výskytu rizikového chování. Konkrétněji se snažíme o to, aby děti pochopily danou problematiku, uvědomily si rizika, která z ní mohou vyplývat a vytvořily si takové strategie chování, které pomohou k předcházení situacím vedoucím k možnému ohrožení. Snažíme se zvýšit jejich povědomí o tom, kam se mohou obrátit pro případnou pomoc. A posilujeme sociální kompetence žáků například tím, že se učí nepřekračovat práva druhých, ale zároveň znají práva vlastní a umějí je hájit. Pracujeme se třídou na zachovaní a zlepšení kvality vztahů ve třídě a tím i atmosféry, ve které tráví Vaše děti významnou část svého života.

Jakým způsobem pracujeme:
Jednotlivé programy jsou odbornými pracovníky zpracovány tak, aby co nejvíce obsáhly místní problematiku. Zároveň jsou připraveny zábavnou a intenzivně zážitkovou formou. Každé dítě si odnáší ze setkání více či méně silný vlastní zážitek (týkající se probíraného tématu), který je významným zdrojem poznání a současně impulsem pro zapamatování. Programy vytváří pro děti situace, v nichž je třeba najít řešení, dodávají dětem dostatek příležitostí a podnětů. Koncepce jednotlivých bloků se napojuje a podporuje průřezová témata v rámci vzdělávacího programu pro školy.

V případě, že máte jakékoliv nejasnosti ohledně primární prevence, neváhejte se obrátit na níže uvedenou adresu.

Jaroslav Nouza
vedoucí služeb pro děti a mládež
e-mail: nouza.jaroslav@gmail.com
tel.: 602 402 474

VYSVĚTLENÍ ZÁKLADNÍCH POJMŮ

Další informace, rady a tipy pro rodiče:

ŠIKANA

DROGY

NÁSILÍ

Podání stížnosti

Naše další služby pro rodiny a pro děti a mládež:

Poradna pro rodiny

NZDM Klub Zvonice – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež od 6 do 20 let

Kontakty na jiná specializovaná pracoviště.

Podporují nás

logo-eu1_0 stredocech_0 logompsv-c-sm znak-cb Activa_potreby pro kancelar_2013

„Poskytujeme a rozvíjíme v Českém Brodě a jeho okolí sociální služby a aktivity ve prospěch rodiny, dětí a mládeže.“

Vytváříme programy pro rodiny a pro děti a mládež ve věku od 6 do 20 let. Provozujeme Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Zvonice a Rodinné centrum Kostička. Pořádáme akce, besedy, semináře pro širokou veřejnost, podnikatele i pro neziskovky.

Novinky

Slavnostní otevření NZDM Klub Zvonice „v novém“

Přijďte se podívat ve středu 26. 9. 2018.

„Nebojte se pěstounství!“

Jak se stát pěstouny? Co pěstounství obnáší? Přijďte ve středu 12. 9. 2018 od 9.00 hod a vše se dozvíte!

Děkujeme společnosti ACTIVA, spol. s r. o.

za dar v podobě školních batohů!

Více novinek

Kalendář akcí

Září 2018
P Ú S Č P S N
« Kvě   Říj »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930