(K menu) Leccos

NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

NZDM Klub Zvonice je nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ve věku od 6 do 20 let. Jedná se o sociální službu, která poskytuje dětem a mládeži bezpečný prostor pro smysluplné trávení volného času, prostor pro poradenské a preventivní činnosti při řešení obtížných životních situací. NZDM Klub Zvonice působí pod organizací LECCOS, z. s., která poskytuje pomoc a podporu rodinám s dětmi se sídlem v Českém Brodě. Jeden z klubů se nachází v Poděbradech v blízkosti místního železničního nádraží. Na podzim 2020 nás již podruhé zastihla zpráva o vyhlášení nouzového stavu.

Na rozdíl od nouzového stavu, který byl vyhlášen v březnu, jsme nemuseli uzavírat službu a děti a mládež měli možnost docházet do klubu. Nouzový stav měl však řadu omezení. Uživatelé služby na klubu nosili roušky, které měli k dispozici. Při vstupu používali dezinfekci rukou. Probíhala dezinfekce prostor a kapacita klubu byla omezená.

Přes všechna omezení jsme však dětem poskytovali individuální pomoc a podporu v náročných situacích. Nabízeli jsme jim doučování. Děti a mládež mají možnost jezdit s klubem na návazné akce, které jsme bohužel museli z nařízení vlády zrušit. Proto jsme dětem místo toho nabízeli různé aktivity v rámci klubu. Řešili jsme s dětmi rozmanitá témata, která se jich dotýkají – škola, online výuka, vztahy v rodině, ve vrstevnické skupině, prevence užívání návykových látek, podpora při hledání brigády a pomoc při vyřizování další osobních záležitostí.

Pro děti jsme zrealizovali aktivitu na Halloween, při které vyráběly strašidelné sklenice na svíčky. Na svatého Martina vyplňovaly kvíz, který byl umístěný na Instagramu našeho klubu. Děti si tak mohly zopakovat a rozšířit nové vědomosti. V prosinci jsme zorganizovali vánoční besídku. Kvůli nouzovému stavu jsme sice nemohli realizovat naše běžné akce a péct s dětmi cukroví, avšak nenechali jsme se odradit a uskutečnili jsme s dětmi vánoční tvoření a vánoční klub v souladu s vládním opatřením (dezinfekce, roušky, omezená kapacita apod.). Děti vyráběly na klubu ozdoby. Ozdobily si vánoční strom, pouštěly si koledy a na závěr večera se rozbalovaly dárky.

V době nouzového stavu jsme své služby poskytovali i v terénu (v ulicích Poděbrad). Chodili jsme do přirozeného prostředí, kde se děti a mládež scházejí. Prostřednictvím letáků jsme jim poskytovali informace v souvislosti s nouzovým stavem (vládní opatření, aktuální omezení), což jsme jim rovněž zprostředkovali prostřednictvím Instagramu.

V terénu jsme dětem a mládeži poskytovali podobné služby jako na klubu (poradenství, rozhovory na jejich aktuální témata, poskytnutí pomůcek pro smysluplné trávení volného času – malování, sportovní aktivity apod.). V době zpřísnění opatření jsme jim poskytovali potřebné informace, které s nouzovým stavem souvisely a způsob poskytování služeb jsme přizpůsobovali podle aktuální situace.

Během druhého nouzového stavu jsme pracovali na úpravě nových prostor a pomůcek. Někteří uživatelé se do této činnosti zapojili (skládání nového fotbálku, výzdoba klubu, obrazy uživatelů v klubové čajovně). V roce 2020 jsme dětem a mládeži poskytovali pomoc a podporu ve výjimečné situaci dvou nouzových stavů a nyní nadále pracujeme na rozvoji našich služeb.

Podporují nás

logo-eu1_0 stredocech_0 logompsv-c-sm znak-cb Activa_potreby pro kancelar_2013

„Poskytujeme a rozvíjíme v Českém Brodě a jeho okolí sociální služby a aktivity ve prospěch rodiny, dětí a mládeže.“

Vytváříme programy pro rodiny a pro děti a mládež ve věku od 6 do 20 let. Provozujeme Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Zvonice a Rodinné centrum Kostička. Pořádáme akce, besedy, semináře pro širokou veřejnost, podnikatele i pro neziskovky.


 

Novinky

NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Článek o tom, jak jsme si poradili a jak fungujeme v době nouzového stavu.

Krabice od bot

Děkujeme, že jsme díky akci Krabice od bot mohli udělat spousty dětem radost.

PF 2021

Do nového roku hodně štěstí a především pevné zdraví vám přeje tým LECCOS. z. s.

Více novinek

Kalendář akcí

Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
« Pro   Úno »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031