(K menu) Leccos

Letní tábor PRÁZDNINY VE MLEJNĚ

17. – 21. 8. 2015
Strnadovský mlýn uprostřed malebné doliny u Sedlčan strnadovsy_mlyn_01

Tábor pro děti od 6 do 15 let.

Letošní, nezvykle teplé a slunečné léto, jsme se moc těšili na tábor „Prázdniny ve mlejně“, především na koupání v místním rybníce. Přesto jsme v pondělí 17. srpna odjížděli za deště, který s většími či menšími přestávkami vydržel až do čtvrtečního rána. Byl pro nás příjemným osvěžením ve stále horkých dnech.
Hned po příjezdu na Strnadovský mlýn na chvilku přestalo pršet a tak jsme vyrazili na procházku po okolí. V úterý dopoledne jsme se před deštěm „schovali“ do Chýňovské jeskyně a odpoledne jsme si za slunečního svitu prohlédli město Tábor. Ve středu jsme podnikli pěší výlet do blízké vesnice, kde jsme prozkoumali místní hřiště. Odpoledne jsme si zkusili „život na statku“, hnali jsme husy a housery na vodu, zavedli jsme ovce do ohrady, aby mohli být ošetřeny. Mezi prasátky, v bahně, se nám líbilo nejvíc. Kdo se nebál, svezl se na koni. Ve čtvrtek jsme navštívili kravín a dozvěděli jsme se zajímavosti o chovu krav a viděli jsme „čerstvě“ narozené telátko. Odpoledne jsme čistili potok a dozvěděli se spoustu zajímavostí o sladkovodním světě. Tyto informace jsme využili při bojovce, která ještě odpoledne následovala. Večer proběhla oblíbená soutěž „Strnadovský mlýn má talent“. Když se začalo stmívat, rozdělali jsme ohníček a opekli jsme si buřty, místní hudebníci nám přišli zahrát na kytary a tak jsme si společně také zazpívali. V pátek už nás čekalo balení, cesta na autobus a domů. Nikomu se nechtělo. Rychle to uteklo, ale domluvili jsme se, že se uvidíme příští rok o jarních prázdninách, buď 6. – 13. února nebo 5. – 12. března na lyžovačce.

Táboroví vedoucí:
Andrea Hradecká, Petra Čurgaliová, Václav Moulis

Podporují nás

logo-eu1_0 stredocech_0 logompsv-c-sm znak-cb Activa_potreby pro kancelar_2013

„Poskytujeme a rozvíjíme v Českém Brodě a jeho okolí sociální služby a aktivity ve prospěch rodiny, dětí a mládeže.“

Vytváříme programy pro rodiny a pro děti a mládež ve věku od 6 do 20 let. Provozujeme Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Zvonice a Rodinné centrum Kostička. Pořádáme akce, besedy, semináře pro širokou veřejnost, podnikatele i pro neziskovky.


 

Novinky

Připravujeme NOVÝ WEB

Děkujeme Nadaci OSF za finanční podporu!

RC Kostička v úterý 26.4. bude zavřená.

RC Kostička bude zavřená v úterý 26.4.

V úterý 26.4. bude celý den RC Kostička zavřená.

Více novinek

Kalendář akcí

Květen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Dub   Zář »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031